Skolnity 672 m n.p.m - przez górę do centrum miasta

 Jest to krótka trasa, która może być początkiem dalszej wędrówki w góry lub sposobem na ciekawą pętle spacerową (z Przy Stoku i Potoku do centrum miasta i wzdłuż rzeki Wisły i rzeki Jawornik do domu). 

Na szczyt dojdziemy w ok 45-50 minut.

 Zaczynamy schodząc w dół do Jawornika, skręcamy w prawo i idziemy w stronę naszego osiedlowego sklepu Odido. Mijamy sklep i skręcamy w pierwszą uliczkę za sklepem w lewo (ul. Wrzosowa). Trasa moim osobistym zaskoczeniem jest bardzo malownicza. Idzie się najpierw koło miejscowych gospodarstw, ale większość czasu lasem. Z ulicy Wrzosowej należy skręcić w lewo w osiedle Skolnity. Idąc tą drogą docieramy do Stacji górnej, Skolnity, gdzie czeka nas niesamowity widok na panoramę miasta.  

 Można tam skorzystać z kolejki linowej i zjechać w dół do centrum miasta Wisła lub zejść stokiem. Kolej linowa Skolnity znajduje się w ścisłym centrum Wisły. Z górnej stacji wyciągu rozciąga się piękna panorama na miasto i okoliczne szczyty. Stacja górna znajduje się na wysokości 672 m n.p.m. Stąd można również pójść dalej szlakami turystycznymi na Soszów, Stożek i Czantorię. Na miejscu jest Karczma z bardzo dobrym jedzeniem, plac zabaw, największa siekiera w Europie, aleja rzeźb, alpaki i osiołek. Często odbywają się tam też jarmarki, imprezy plenerowo-regionalne.

Zapraszam do spaceru!

Obraz1jpg
https://skolnity.pl/